Paslanmaz Çelik Bakımı Nasıl Yapılır?

Paslanmaz Çelik Bakımı Nasıl Yapılır?

Paslanmaz çelik, kullanışlı olmasının yanı sıra dayanıklı ve pratik bir kullanım sunması sebebi ile son yıllarda herkesin günlük yaşamında kendine yer bulmuştur. Kullanım açısından elverişli olan paslanmaz çelikler, yanlış ya da dikkatsiz kullanım sebebi ile zaman içinde kirlenebilir. Kullanım ömrünün uzun olması ve görüntüsünde bozulmalar yaşanmaması için paslanmaz çelik bakımı son derece önemlidir.

Doğru uygulanan temizleme teknikleri sayesinde paslanmaz çelik ürünlerinde hem görüntü bozulmaz hem de ürünlerin ömrü uzayabilir.

Paslanmaz Çelik Bakımı İçin Nelere Dikkat Etmeli?

Paslanmaz çelik bakımı için temel bazı adımlar vardır. Bunlar içinde en önemlileri;

- Paslanmaz çelik temizliğinde kimyasal malzemeler tercih edilmemelidir. Aşındırıcı özelliğe sahip olan kimyasal malzemeler, paslanmaz çeliklerin yapısını bozabileceği gibi dokusuna da zarar verebilir.

- Paslanmaz çeliği silerken genellikle dairesel değil, çizgisel hareketler yapılmalıdır.

- Kullanacağınız temizlik ürünlerini, kullanmadan önce mutlaka küçük bir bölgede test edin. Kullanım talimatlarını da mutlaka gözden geçirin.

- Paslanmaz çelik bakımı yaparken, temizlik uygulanan alanın havalandırılması ve koruyucu eldiven ya da giysiler kullanılması gerekir.

- Paslanmaz çeliği temizlerken, sıcak su kullanmaya da özen gösterin. Temizliğe bir sünger ya da temiz bir bez yardımı ile devam edebilirsiniz.

- Temizlik sırasında kaliteli bir sabun kullanımı da paslanmaz çelik için son derece önemlidir.

- Tüm bu işlemleri, paslanmaz çelik içeren her yüzeyde uygulayabilirsiniz.

- Paslanmaz çelik bakımı için temizlik ürünleri kadar uygulayacağınız teknikler de çok önemlidir. Bu sebeple paslanmaz çelikte oluşan parmak ya da su izlerinden kurtulmak için mikrofiber bez kullanmanız yararlı olabilir.

- Bez yardımı ile yaptığınız temizlik sonrası paslanmaz çeliği durulayın ve kuru bir bez yardımıyla da parlamasını sağlayın.

- Paslanmaz ürünlerinizde zor lekeler bulunuyorsa, karbonat ve sudan yararlanabilirsiniz. Karbonat ile suyu karıştırıp bir kıvama gelmesini sağlayın ve çıkmayan lekelerin bulunduğu bölüme uygulayın. Uygulamadan sonra yarım saat bekleyin ve nemli bir bezle temizleme işlemini gerçekleştirin.

Paslanmaz çelik bakımı, ürünlerin uzun ömürlü olması ve şık bir görünüm sunmaya devam etmesi için son derece önemlidir. Dış etkenlerden zarar gören ürünlerinizi uygun temizlik ürünleri ve uygulama yöntemleri ile düzenli olarak temizleyebilirsiniz. Dünya standartlarına uygun ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için Kuzey Paslanmaz ekibiyle hemen iletişime geçebilirsiniz.