Neden Paslanmaz Boru Kullanılır?

Paslanmaz borular içeriğinde bulunan yüksek miktarda krom elementinden dolayı oksidasyonu önlediğinden paslanmaz. Bu boru çeşidi kimyasal ve su içerikli maddelerin taşınması için oldukça ideal malzeme türüdür. Neden paslanmaz boru kullanılmalı sorusunun cevabı ise hem basınca hem de yüksek sıcaklıklara karşı göstermiş olduğu dayanıklılıktan dolayıdır. Buhar sistemlerinde yüksek basınç uygulamalarında uygun olan borular uzun ömürlüdür.

Paslanmaya karşı dirençli olması boruların daha uzun ömürlü olmasına olanak tanır. Ayrıca sık değiştirilmesini engellediğinden dolayı da maliyetlerin düşmesine imkân tanır. Bakım gerektirmeyen ve kolay temizlenen paslanmaz borular özellikle hijyen bakımından önem verilen alanlarda kullanım bakımından avantaj sağlar. %100 geri dönüştürülebilir olması ve düşük karbon izine sahip olmasından dolayı çevre dostu sürdürülebilirliği yüksek üründür.

Neden Paslanmaz Boru Tercih Edilir?

Paslanmaz boruların tercih edilmesinin nedenleri arasında dayanıklılığı, ekonomik maliyeti ve uzun ömürlü olması bulunur. Farklı çalışma uygulamalarında yaygın olarak kullanılan paslanmaz borular endüstri ve evsel alanlarda çözüm olanağı sunar. Neden paslanmaz boru tercih edilir soruna cevap olarak bazı avantajları sıralanabilir.

Paslanmaz Boruların Tercih Edilme Nedenleri:

• Kimyasal ve nemli ortamlarda kullanıldığında paslanma yapmaz.

• Paslanmaz çelik malzemelerden üretildiğinden dolayı uzun süre boyunca değiştirilmeden kullanılma imkanına sahiptir.

• Hijyenin oldukça önemli olduğu alanlar olan sağlık ve gıda sektörlerinde çok tercih edilir. Bunun nedeni ise kolay temizlenebilmesi ve bakteri tutmamasıdır.

• Paslanmaz çelik borular hem modern hem de parlak görünüme sahip olduğundan dolayı dekoratif ve mimari uygulamalarda da rahatlıkla tercih edilebilir.

• Yüksek sıcaklığa karşı dayanıklı yapısının bulunması buhar sistemlerinde ve sıcak su tesisatlarında kullanımını destekler.

Kullanım ömürlerinin uzun süreli olmasından dolayı uzun vadede maliyeti düşürür ve az bakım gerektirir.

Neden Paslanmaz Boru Uygulamaları Yapılır?

Paslanmaz boru uygulamaları çoğunlukla uzun süreli kullanılmasından ve dayanıklılığının fazla olmasından dolayı tercih edilir. Paslanmalara karşı güçlü yapısı bulunan borular farklı çalışma alanlarında tercih edilir. Özellikle hijyeni de destekleyen boru çeşidi sağlık alanında sıkça görülür. Paslanmaz boruların çok yönlülüğü onların birden fazla sektörde ve çok fazla alandaki uygulamalarda ideal olarak kullanılmasını sağlar.

Dünya standartlarına uygun ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için Kuzey Paslanmaz ekibiyle hemen iletişime geçebilirsiniz.

Paslanmaz borular